سامانه مانیتورینگ تتاپاور

سامانه مانیتورینگ

سامانه مانیتورینگ

کشور ایران نیاز به تولید پراکنده برق به صورت دستگاه های دیزلی و دوگانه سوز و گازسوز و مانیتورینگ آن جهت رصد و بهبود عملکرد آن ها دارد در حالیکه سیستم های مانیتورینگی که داخل کشور استفاده می شوند وارداتی هستند و به صورت موردی وجود دارند. ارائه سیستم های مانیتورینگی که توسط متخصصان داخلی ساخته شده اند، اقدامی جدی در راستای بی نیازی از تجهیزات خارجی به شمار می رود. همچنین سرورهای مورد استفاده برای مانیتورینگ کنترلی قابلیت داخلی بودن را دارا می باشند و مشهودترین پدافند غیر عامل می باشد.

مانیتورینگ موتور ژنراتور

لازم به ذکر است سیستم مانیتورینگ و کنترل از راه دور توسط شرکت های مطرحی چون COMAP , DEEP SEA و CAT انجام شده است اما اجرای این طرح به صورت یکپارچه به منظور تعمیر موتور ژنراتور در ایران برای اولین بار توسط شرکت تتاپاور عملی گردیده است و چنانچه کنترل این سیستم ها در دست برق منطقه ای محل قرار گیرد می تواند کمک زیادی به مانورهای شبکه نماید.

طرح مانیتورینگ گروه نیروگاهی تتاپاور یک طرح ملی محسوب می شود که با کمک متخصصان این امر در مرحله طراحی و اجرا قرار دارد. این طرح به مانیتور کل دیزل ژنراتورهای موجود در سطح منطقه، ناحیه، شهرستان و کشور می پردازد و بستری برای مشاهده اطلاعات کارکرد موتور ژنراتورها و همچنین اعلام تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه را به چندین سطح کاربر ایجاد می کند و در صورت نیاز پشتیبانان مربوط به این بخش پس از دریافت اعلانی مبنی بر سطح بالای خطر با اعزام سریع نیروی متخصص این حوزه در جهت رفع مشکل اقدام می‌کنند.

این پروژه در جهت همکاری با شرکت های توزیع، مخابرات، مالکان دیزل ژنراتورها و غیره طراحی و ایجاد شده است. اجرای این پروژه به شرکت توزیع و صاحبان دیزل ژنراتورها (کاربران) اجازه گزارشگیری توان و انرژی، اطلاعات خرابی ها و … و در صورت نیاز تعمیر موتور ژنراتور را خواهد داد.

سامانه مانیتورینگ شرکت تتاپاور به نام Tetavisor ،برای مانیتورکردن، آنالیز داده ها و مدیریت بردهای کنترلی موتور-ژنراتور این شرکت، از راه دور و بر بستر اینترنت طراحی شده است، اما علاوه بر بردهای ساخته این شرکت، امکان اتصال انواع بردهای خانواده comAp و  DeepSea Electronics نیز وجود دارد. انتقال اطلاعات بین بردهای کنترلی و سامانه مانیتورینگ از طریق پروتکل های صنعتی به روز دنیا نظیر ModBus و … انجام میشود و داده های یکسال اخیر در سامانه ذخیره شده و امکان رویت اطلاعات در بازه های زمانی قابل انتخاب، وجود دارد.

کاربران با استفاده از ابزارهای گزارش گیری میتوانند عملکرد موتور-ژنراتور را در بازه های زمانی مختلف بررسی کرده و تغییرات هر پارامتر موتوری (نظیر دمای آب، فشار روغن و . ..) و یا ژنراتوری (نظیر مقادیر ولتاژ، جریان، توان، فرکانس و …) را رصد کنند. از طریق آنالیز این داده ها در تعمیر و نگهداری موتور-ژنراتور، میتوان از بروز خطاها جلوگیری کرده و طول عمر قطعات را افزایش داد. با پیاده سازی هوش مصنوعی روی این اطلاعات، تعمیرات پیشگیرانه نیز بر روی سامانه قابلیت اجرایی دارد.

سامانه مانیتورینگ

سامانه مانیتورینگ با امکان تعریف سطوح دسترسی مختلف میتواند در اختیار کاربران مختلف نظیر مشتری، اپراتور، واحد پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش این شرکت، ادمین و … قرار گیرد. هر کاربر تعریف شده، میتواند به سادگی از طریق یک وسیله متصل به اینترنت نظیر PC ،Laptop ،یا حتی گوشی هوشمند در هر زمان و مکان، اطلاعات موتور – ژنراتورهای تعریف شده خود را مانیتور کند. پشتیبانی دائمی سایت بعنوان ادمین، اتصال بردهای مختلف و کاربرهای مختلف را رصد کرده و هرگونه خطا و یا اطلاعات مورد نیاز را بررسی و رفع میکند و در صورت نیاز با ارسال پیامک و ایمیل به مشتری و دیگر کاربران مورد نیازِ از قبل تعریف شده، مراتب را اطلاع رسانی میکند.

سیستم پایش محصولات تتاپاور این امکان را برای تمام مشتریان ما فراهم کرده است که از هرجای کره زمین بتوانند وضعیت موتور ژنراتور خورد را چک نمایند. 

*برای این کار کافیست نرم افزار طراحی شده توسط شرکت تتاپاور را روی دیزل ژنراتور خود نصب نمایید. 

بعد از ان شما می توانید از هر جایی وضعیت سوخت، روغن، آمپر برق تولیدی  و … موتور ژنراتور را چک نمایید. 

حتی می توانید از راه دور دیزل ژنراتور را روشن و خاموش کنید!

مانیتورینگ دیزل ژنراتور سامانه مانیتورینگ