دیزل ژنراتور

فهرست مطالب

احتیاج به مشاوره رایگان داری؟

همین الان با شماره ۰۹۱۵۵۷۷۷۹۷۰ تماس بگیرید یا شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برق و انرژی الکتریسیته عضو اصلی و جدا ناپذیر زندگی بشر شده است. هم در زندگی روزمره و هم در کسب و کار بدون برق، تقریبا امکان انجام هیچ کاری وجود ندارد. برق سراسری احتیاج به برق را در خیلی از موارد برطرف کرده؛ ولی برق سراسری برخی مواقع در دسترس نیست. در این مواقع دیزل ژنراتور به کمک بشریت آمده و توانسته در نبود برق سراسری، نیاز انسان به برق و الکتریسیته را در زندگی، صنعت و… برطرف نماید.

دیزل ژنراتور دستگاهی است که با مصرف گازوئیل برق تولید می کند. همانطور که از اسم این دستگاه برمی آید، این ماشین از دو قسمت دیزل و ژنراتور تشکیل شده است. موتور دیزل با سوزاندن گازوئیل، حرکت مکانیکی گردشی تولید می کند. این حرکت به ژنراتور منتقل شده و ژنراتور حرکت مکانکی گردشی را به انرژی الکتریسیته تبدیل می نماید. کل کار دیزل ژنراتور فقط همین است. همین کار ساده، خدمات زیادی را به بشریت انجام داده و حتی گاها توانسته، جان انسان ها را نجات دهد.

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور چیست؟

انواع دیزل ژنراتور به لحاظ سوخت مصرفی

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور از گازوئیل استفاده می کند. همانطور که از اسم آن بر می آید قسمتی موتور این ماشین، دیزل نام دارد. دیزل هم موتوری است که با گازوئیل کار می کند. معمولا موتور های بزرگ از گازوئیل به عنوان سوخت مصرفی استفاده می کنند. دلیل این موضوع این است که گازوئیل در هنگام سوختن، انرژی حرارتی بسیار بیشتری را آزاد می کند. انرژی ای که مورد نیاز این ماشین های بزرگ برای حرکت است.

ژنراتور گازی

در عین حال ژنراتور گازی، از گاز شهری یا همان CNG برای تولید حرکت و در نتیجه آن تولید برق و الکتریسیته استفاده می کند. ژنراتور گازی به دلیل استفاده از سوخت پاک تر آلودگی بسیار کم تری دارد. علاوه بر این توان بالاتری نسبت به دیزل ژنراتور داشته و انرژی بیشتری هم تولید می نماید. این مسائل باعث شده که در صورت دسترسی به گاز شهری استفاده از ژنراتور گازی به جای دیزل ژنراتور توصیه شود.

موتور ژنراتور

موتور ژنراتور همان دیزل ژنراتور است، منتهی در ابعادی کوچک تر. موتور ژنراتور های بنزین سوز معمولا بیشترین کاربرد را دارند. بنزین نسبت به گازوئیل، آلودگی کمتری دارد. به همین دلیل در هنگام مصرف بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. همین موضوع باعث شده؛ با اینکه موتور ژنراتور گازی و حتی گازوئیل سوز هم وجود دارد، موتور ژنراتور های بنزینی بیشترین استقبال را داشته باشند.

البته می توانید دیزل ژنراتور دوگانه سوز هم داشته باشید. ما در شرکت تتا پاور دیزل ژنراتور هایی را برای شما آماده می کنیم، که علاوه بر استفاده از گازوئیل ویا بنزین، از گاز شهری هم برای تولید انرژی الکتریسیته استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

انواع دیزل ژنراتور به لحاظ کاربرد

دیزل ژنراتور انواع مختلف دارد. از لحاظ سوخت مصرفی به دو دسته گازوئیل سوز و گاز سوز تقسیم می شود. البته مدل گاز آن دیگر به اسم دیزل ژنراتور شناخته نمی شود؛ بلکه به آن ژنراتور گازی می گویند. موتور ژنراتور هم وجود دارد که با بنزین کار می کند، که در بالا درباره این موارد صحبت کردیم.

تقسیم بندی بعدی، دیزل ژنراتور ها را به دو دسته اضطراری و دائم کار تقسیم می کند. این تقسیم بندی تفاوتی در دیزل ژنراتورها ایجاد نمی کند. بلکه نوع کاربرد آن ها است که آن ها را در این دو دسته جای می دهد. یک دیزل ژنراتور هم میتواند دائم کار باشد و هم می تواند در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار بگیرد. البته با مشورت با کارشناسان و زبده های این رشته در شرکت تتاپاور می توان بهترین انتخاب را با توجه به کاربرد مورد نظر داشت.

دیزل ژنراتور دائم کار

دیزل ژنراتور دائم کار همواره روشن است. این در مواردی کاربرد دارد که محل مورد نظر از شبکه برق سراسری دور است یا برق مورد نیاز آنقدر زیاد است که شبکه برق سراسری قادر به تامین آن نیست یا تامین این سطح از الکتریسیته از برق سراسری مقرون به صرفه نیست. در این موارد است که دیزل ژنراتور با کاربرد دائم کار استفاده می شود. دیزل ژنراتور دائم کار همواره روشن است و فقط برای سرویس های دوره ای یا تعمییرات خاموش می شود. برخی از کاربرد های دیزل ژنراتور دائم کار در صنایع پرمصرف می توان یافت. در پایگاه های مرزی که دسترسی به برق سراسری مقدور نیست هم از دیزل ژنراتور دائم کار استفاده می شود. بیمارستان های صحرایی و نیروگاه هایی که برای شهرهای کوچک دور افتاده تاسیس می شوند هم دیگر مواردی هستند که از دیزل ژنراتور به صورت دائم کار استفاده می کنند.

دیزل ژنراتور اضطراری

دیزل ژنراتور اضطراری، در بیمارستان ها بیشترین و مهمترین کاربرد را دارند. این دیزل ها طوری برنامه ریزی می شوند که وقتی برق قطع می شود؛ بعد از دو یا سه ثانیه به صورت اتومات شروع به کار کرده و برق مورد نیاز را تامین می نمایند. علاوه بر بیمارستان ها، هتل ها، مراکز نظامی، فروشگاه های بزرگ، صنایع، نمایشگاه ها و … هم از این مدل دیزل ژنراتور ها استفاده می کنند.

دیزل ژنراتور نیمه دائم کار

دسته دیگر را نمی توان در موارد بالا دسته بندی نمود. این دیزل ها به صورت مقطعی در سال روشن می شوند و به مدت زیادی به تولید برق می پردازند. به عنوان مثال نمایشگاه هایی که به صورت سالانه در یک بازه زمانی مشخص فعالیت دارند و از شبکه برق سراسری دور هستند؛ درست در اول آغاز به کار نمایشگاه، دیزل را استارت زده و بعد مدت مثلا یک ماه دیزل خاموش می شود و دیگر تا سال آینده خاموش باقی می ماند.

پیست های ورزشی، مخصوصا ورزش های زمستانی هم به همین صورت از دیزل ژنراتورها استفاده می کنند. محل این بازی ها معمولا دور از شهرها است. به همین دلیل از دیزل ژنراتور برای تامین برق خود استفاده می نمایند. در آغاز بازی ها دیزل ژنراتور یا دیزل ژنراتورها روشن شده و در آخر بازی ها خاموش می شوند و تا سال بعد خاموش باقی می مانند.

ساخت نیروگاه با دیزل ژنراتور چیست؟

امروزه با گسترش قدرت و تکنولوژی دیزل ژنراتور ها و همچنین افزایش راندمان و کاهش آلودگیشان، استفاده از آن ها در خیلی موارد توجیه پذیر شده است. به همین دلیل در حال حاضر، برای بسیاری از شهر های کوچک و روستا های دور افتاده، هزینه انتقال شبکه برق سراسری خیلی بیشتر از هزینه راه اندازی یک نیروگاه کوچک محلی تمام می شود. این موضوع باعث شده که مقامات شهری و استانی به موضوع علاقه نشان دهند و برای بعضی مناطق مسکونی دور افتاده که دسترسی به برق سراسری را ندارند، اقدام به راه اندازی نیروگاه محلی نمایند.

شرکت تتا پاور در این زمینه پیشتاز است. ما در شرکت تتاپاور به عنوان اولین شرکت دانش بنیان در زمینه دیزل ژنراتور، تا کنون چند نیروگاه کوچک محلی را به سفارش بخش دولتی راه اندازی نموده ایم.

در این نیروگاه ها، با توجه به نیاز محل مورد نظر چند دیزل ژنراتور، به هم متصل شده و به این صورت می توانند انرژی مورد نیاز و حتی بیشتر از انرژی مورد نیاز را تولید و در اختیار مصرف کننده قرار دهند.

برترین برند های موتور دیزل

امروزه با گسترش قدرت و تکنولوژی دیزل ژنراتور ها و همچنین افزایش راندمان و کاهش آلودگیشان، استفاده از آن ها در خیلی موارد توجیه پذیر شده است. به همین دلیل در حال حاضر، برای بسیاری از شهر های کوچک و روستا های دور افتاده، هزینه انتقال شبکه برق سراسری خیلی بیشتر از هزینه راه اندازی یک نیروگاه کوچک محلی تمام می شود. این موضوع باعث شده که مقامات شهری و استانی به موضوع علاقه نشان دهند و برای بعضی مناطق مسکونی دور افتاده که دسترسی به برق سراسری را ندارند، اقدام به راه اندازی نیروگاه محلی نمایند.

شرکت تتا پاور در این زمینه پیشتاز است. ما در شرکت تتاپاور به عنوان اولین شرکت دانش بنیان در زمینه دیزل ژنراتور، تا کنون چند نیروگاه کوچک محلی را به سفارش بخش دولتی راه اندازی نموده ایم.

در این نیروگاه ها، با توجه به نیاز محل مورد نظر چند دیزل ژنراتور، به هم متصل شده و به این صورت می توانند انرژی مورد نیاز و حتی بیشتر از انرژی مورد نیاز را تولید و در اختیار مصرف کننده قرار دهند. 

ولوو پنتا

شرکت ولوو پنتا در سوئد واقع شده است. این شرکت می توان گفت که بهترین موتور های دیزل سراسر جهان را طراحی و می سازد. موتور های دیزل ولوو پنتا در توان های مختلف، از ۷۵ تا ۸۰۰ کاوا در بازار موجود است.  

دورمن (Dorman)

کمپانی دورمن یکی از قدیمی ترین عناوین در حوزه تولید ماشین آلات صنعتی و موتور ژنراتور می باشد. این شرکت انگلیسی در حدود ۲ قرن پیش کار خود را با تولید ماشین آلات برش کیف و کفش شروع به کار کرد. در سال ۱۹۹۳ بصورت کامل به شرکت پرکینز واگذار شد و امروزه یکی از بزرگترین تولید کنندگان موتور دیزل در سطح جهانی به شمار می رود. دیزل های این شرکت در توان های مختلف از ۱۰ تا ۲۰۰۰ کاوا تولید و عرضه می شوند.

بنز (Benz Idem)

دیزل ژنراتور بنز ایدم تحت لیانس دایملر بنز آلمان محصول مشترک بین کشور آلمان و ایران می باشد. بنزایدم جزو شناخته شده ترین تولید کننده های موتور دیزل در خاورمیانه می باشدکه محصولات آن در توان های مختلف از ۵۰ تا ۵۰۰ کاوا عرضه و تولید می شوند.

دیزل ژنراتور عکس 2

برترین برند های ژنراتور

ژنراتور مکآلته (mecc alte)

شرکت مکآلته از سال ۱۹۴۷ وارد عرصه تولید انواع ژنراتور شده است. این شرکت انواع ژنراتور های دوپل و چهار پل ECON را به صورت سه فاز و تک فاز تولید میکند. از ژنراتور های شرکت مکآلته می توان توان ۵.۵ تا ۷۰۰ کاوا را دریافت نمود.

استامفورد (Stamford)

سال ۱۹۰۵ بود که برادران کاتینگ در شهر استمفورد برای اولین بار کارخانه استمفورد را تاسیس نمودند. همانطور که مشخص است، این شرکت بیش از صد سال است که در زمینه طراحی و ساخت انواع ژنراتور، سررشته دارد. از ژنراتور های ساخت شرکت استمفورد می توان، توان ۸.۱ تا ۲۲۰۰ کاوا را انتظار داشت.

شرکت لینز (LINZ)

شرکت لینز یکی از تازه واردان این صنعت به شمار می رود. لینز کار خود را در سال ۲۰۰۲ آغاز نمود و تا کنون با پیشرفت بالایی که داشته است، توانسته جایگاه خود را در میان مخاطبان و مشتریان این عرصه به خوبی پیدا نماید. این شرکت در ایتالیا واقع شده است. ژنراتور های ساخت شرکت لینز، می توانند، تا ۸۰۰ کاوا تولید نیرو و انرژی الکتریسیته داشته باشند.

سرویس دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور وسیله ای است که خرید آن هزینه ی زیادی به همراه دارد. این ماشین تقریبا سنگین و گران قیمت همانند تمام ماشین هایی که در خدمت انسان هستند و همانند خودرو شما نیازمند سرویس های دوره ای می باشند. بسیاری از سرویس های دوره ای مورد نیاز دیزل ژنراتور، همانند سرویس های موتور خودرو است. این موارد شامل تعویض روغن موتور و کنترل سطح آب رادیاتور و … می باشد.

سرویس های دوره ای در هنگام خرید دیزل ژنراتور و بر اساس کاتالوگ آن مشخص و به خریدار آموزش داده می شود. معمولا خریداران دیزل ژنراتور شخصی را به عنوان اپراتور دیزل ژنراتور تعیین می کنند. این فرد توسط شرکت آموزش داده می شود تا اقدامات لازم جهت سرویس های دوره ای دیزل ژنراتور را انجام دهد.

با توجه به هزینه ی بالای دیزل ژنراتور، سرویس های دوره ای آن اهمیت بسیار بالایی پیدا می کند. چرا که اگر در این موارد اهمال کاری شود، ممکن است باعث خرابی های گسترده در دیزل ژنراتور شود. این خرابی ها بعضا چند ده برابر هزینه سرویس های دوره ای برای خریداران و مالکان دیزل ژنراتور هزینه به همراه دارد. لذا در هنگام خرید حتما اطلاعات کافی را درباره سرویس های دوره ای دیزل ژنراتور، از شرکت مربوطه، دریافت کرده و تلاش کنید بدون خساست تمام این سرویس ها را سروقت خود انجام دهید. مطمئن باشید که این هزینه ها در واقع نقش سرمایه گذاری را برای شما به همراه دارد و از هزینه های سرسام آور آینده جلوگیری می کند.

موضوع بعدی در زمینه سرویس های دوره ای دیزل ژنراتور این است که حتی دیزل ژنراتورهای اضطراری هم نیاز به سرویس های دوره ای دارند. به عنوان مثال، روغن موتور حتی اگر موتور اصلا روشن نشود، تقریبا بعد یک سال باید تعویض گردد.

تعمیر دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور هم مانند هر ماشین دیگری ممکن است احتیاج به تعمیر داشته باشد. ما در شرکت تتا پاور بهترین خدمات را در زمینه تعمیرات دیزل ژنراتور و اورهال دیزل ژنراتور به شما ارائه می کنیم. بعضا بسیاری از مشکلات دیزل ژنراتور شما به راحتی قابل حل است. شما می توانید با مطالعه مقالات آموزشی ما بسیاری از این مشکلات را برطرف نمایید.

بعضی دیگر از مشکلات دیزل ژنراتور، نیاز به مشاوره دارد. ما در شرکت تتاپاور آماده ایم که مشاوره لازم را در این زمینه به شما ارائه نماییم. بسیاری از این مشکلات، با یک مشاوره به راحتی و بدون صرف هزینه حل می شود.

در صورتی که لازم بود کارشناسان، برای بررسی بیشتر به صورت حضوری، دیزل ژنراتور شما را بررسی کنند. ما می توانیم، کارشناسان زبده و آموزش دیده شرکت را برای تعمیر دیزل ژنراتور شما به محل شما بفرستیم.

اجاره دیزل ژنراتور چیست؟

بعضی مواقع پیش می آید که برای مدت کوتاهی احتیاج به یک دیزل ژنراتور وجود دارد. به عنوان مثال برای ساختن یه ساختمان برای مدت کوتاهی احتیاج هست که از نیروی یک دیزل ژنراتور استفاده شود. ولی بعد از مدتی برق سراسری به محل رسیده و دیگر احتیاجی به دیزل ژنراتور نیست.

 در این مواقع می توان به جای خرید یک دیزل ژنراتور که هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد؛ یک دیزل ژنراتور مناسب کار خود را اجاره کنیم. اگر در زمینه اجاره دیزل ژنراتور احتیاج به مشاوره داشتید. کارشناسان ما منتظرند تا بهترین مشاوره ها را در این زمینه به شما ارائه دهند.

دیزل ژنراتور کارکرده چیست؟

دیزل ژنراتور کارکرده یا دیزل ژنراتور دست دوم، دیزل ژنراتوری است که قبلا از آن استفاده شده است. دقیقا مانند خودرو که خودرو صفر کیلومتر و خودرو کارکرده داریم. در این مواقع، گاها پیش می آید مانند خودرو دیزل ژنراتور کارکرده خوبی را پیدا کرد. دیزل ژنراتور کارکرده، اصطلاحا، افت قیمت خود را داشته و می تواند صرفه جویی اقتصادی زیادی را برای شرکت خریدار داشته باشد.

در عین حال باید بسیار مواظب بود و کاملا دیزل ژنراتور را قبل از خرید بررسی نمود. چرا که ممکنه است دستگاه یک خرابی در دل خود داشته باشد که در حال حاضر آن را نشان ندهد. ناگهان بعد یک ماه، آن خرابی اساسی آشکار شود و هزینه بسیار زیادی را روی دست خریدار بگذارد. پس بهتر است قبل از خرید دیزل ژنراتور کارکرده، با یک کارشناس خبره مشورت نمایید. ما در شرکت تتا پاور در این زمینه درخدمت شما هستیم.

دیزل ژنراتور قابل حمل چیست؟

بعضی مشاغل احتیاج دارند که هر ماه به محل جدیدی بروند. در عین حال آنها احتیاج به یک دیزل ژنراتور برای تامین نیازشان به برق و الکتریسیته دارند. دیزل ژنراتورهای قابل حمل، می توانند برای این مشاغل بسیار مفید باشند. مشاغلی مانند تاسسیات طراحی و ساخت ساختمان از این دست به شمار می آیند.

این دیزل ژنراتور ها در واقع همان دیزل ژنراتورهای معمولی هستند که روی یک شاسی چرخ دارد سوار می شوند. این شاسی نیازمند مهندسی خاصی است که علاوه بر تحمل وزن بالای دیزل ژنراتور بتواند امنیت آن را در انتقالات تامین نماید.

دیزل ژنراتور قابل حمل

چطور یک دیزل ژنراتور خوب بخریم؟

شاید مهمترین سوال همین باشد. اینکه چطور با صرف کمترین هزینه، بهترین دیزل ژنراتور مناسب خود را خریداری کنیم. اگر به شرکت تتاپاور به عنوان یکی از پیشتازان عرصه دیزل ژنراتور و به عنوان تنها شرکت دانش بنیان در این زمینه مراجعه کنید؛ ما کارشناسان زبده ای داریم که با بررسی نیاز شما بهترین و مقرون به صرفه ترین دیزل ژنراتور را به شما معرفی می نمایند و این دیزل ژنراتور با ضمانت در اختیار شما قرار می گیرد.

با این حال برای تعیین مناسب ترین دیزل ژنراتور باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

 1. در مرحله اول ببینید که شما جمعا به چه توانی احتیاج دارید. تمام دستگاه هایی که قرار است به دیزل ژنراتور متصل شوند را در نظر بگیرید. توان مصرفی آنها را با هم جمع کنید و آن را به کاوا تبدیل نمایید. برای تبدیل می توانید از قسمت تبدیل واحد سایت تتاپاور استفاده نمایید.
 2. مقداری توان تلف شده برای اتصالات سیم های ارتباطی در نظر بگیرید و با عدد قبلی جمع نمایید.
 3. عدد به دست آمده را به علاوه ۵درصد نمایید. عدد به دست آمده توان مورد نیاز شماست.
 4. عدد توان به دست آمده، توان ژنراتور خواهد بود. این عدد باید دقیق باشد. اگر از میزان اصلی کمتر باشد، عملا دیزل ژنراتور شما برای شما کاربردی نخواهد داشت. اگر از میزان اصلی بیشتر باشد، باعث می شود شما هزینه بیشتر و بیهوده ای برای خرید دیزل ژنراتور قوی تر بپردازید که در رنج قیمت دیزل ژنراتور ها این مبلغ اضافی می تواند قابل توجه باشد!
 5. توان مورد نیاز برای موتور دیزل هم همین عددی است که محاسبه نموده اید البته به علاوه ۲ درصد.
 6. در نهایت باید بهترین و مناسب ترین برند های دیزل و ژنراتور را با هم متصل و اصطلاحا کوپله نمایید. این موضوع نیاز به تجربه دارد و بهتر است در این مورد حتما نظر کارشناسان را جویا شوید.

به هرحال ما در شرکت تتاپاور حاضریم تمام این مراحل را به صورت رایگان و با دقت بسیار بالا و کارشناسی شده برای شما انجام دهیم. کافیست با ما تماس بگیرید.

برترین شرکت های فروش دیزل ژنراتور کدامند؟

بعد از اینکه تمام مسائل بند قبل را بررسی کردید، سوال مهمی مطرح می شود. از کدام شرکت دیزل ژنراتور بخریم؟ کدام شرکت خدمات بهتری را ارائه می دهند؟ کدام شرکت قیمت های منصافه تری دارند؟ در ادامه بهترین شرکت هایی که در زمینه فروش دیزل ژنراتور و ارائه خدمات تعمیر و نگهداری سرویس های خوبی را ارائه می دهند، معرفی می کنیم.

 • تتاپاور: شرکت تتاپاور تنها شرکت دانش بنیان در زمینه دیزل ژنراتور در کشور است. این شرکت توانساه برای ۵ محصول خود گواهی نامه دانش بنیان بگیرد. ECU های ساخت این شرکت تا ۲۰ درصد راندمان دیزل ژنراتور ها را بالا برده است. شرکت های بزرگ دولتی بزرگ ترین مشتری این شرکت هستند و چندین سفارش چند میلیاردی ساخت نیروگاه برای این شرکت داشته اند.
 • فامکو: شرکت فن آوران آریا محور یا همان فامکو یکی از بهترین های این عرصه به شمار می رود. این شرکت حدود دو دهه است که به ارائه خدمات در این زمینه می پردازد.
 • آبیاران: تخصص اصلی این شرکت در زمینه وسایل و اداوات کشاورزی است. منتهی در زمینه دیزل ژنراتور هم خدمات ارزنده ای را ارائه می دهد.
 • پایور دیزل: یکی از بهترین خدمات در زمینه کوپله سازی و تعمییر و نگه داری دیزل ژنراتور را ارائه می نماید.
 • رویان صنعت: شرکت رویان صنعت با حدود ۴ دهه سابقه، خدمات ارزنده ای را در زمینه فروش و تعمیر دیزل ژنراتور ارائه می دهد.

چرا دیزل ژنراتور تتاپاور

تقدیرهای شرکت تتاپاور

برخی مشتریان ما

شرایط فروش استثنایی دیزل ژنراتور در شرکت تتاپاور​

سوالات متداول

دیزل ژنراتور وسیله ای است که انرژی شیمیایی موجود در سوخت فسیلی را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند. از این وسیله برای تولید برق اضطراری و برای تولید برق در مناطق دور افتاده و … استفاده می شود.

دیزل ژنراتور یک دستگاه نسبتا گران قیمت به حساب می آید. برای مصارف معمولی قیمت این دستگاه بین ۲ الی ۸ میلیارد تومان است. برای تولید برق با هزینه کمتر می توان از موتور برق استفاده نمود.

این دستگاه از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول موتور دیزل که بسیار شبیه به موتور کامیون ها می باشد و وظیفه دارد با سوزاندن گازوئیل، انرژی جنبشی دورانی تولید کند. قسمت بعدی ژنراتور است. محور ژنراتور توسط موتور به سرعت چرخش داده می شود. این چرخش محور در ژنراتور، مانند یک دینام باعث تولید برق می شود.

دیزل ژنراتور دو قسمت اصلی دارد. موتور دیزل و ژنراتور. سایر تجهیزات نقش ثانویه را دارند. مثلا شاسی و تجهیزات ارتباطی بین دیزل و ژنراتور. کانوپی که برای تمیز نگه داشتن دیزل ژنراتور و همچنین برای کاهش صدای آن استفاده می شود و …

مهندس وحید شکری

مهندس وحید شکری

فارق التحصیل رشته مهندسی برق قدرت که مدرک خود را از دانشگاه صنعت آب و برق وابسته به دانشگاه شهید بهشتی دریافت نموده اند. با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه دیزل ژنراتور و احداث ۵ نیروگاه تولید پراکنده و همچنین مدیر عامل و موسس شرکت دانش بنیان تتاپاور.

مقالات مرتبط

مزایای ژنراتور گازی

مزایای ژنراتور گازی

مزایای ژنراتور گازی مشاغل و تأسیسات می توانند در صورت قطع برق به دلیل آب و هوای نامناسب، طوفان های زمستانی، بلایای طبیعی، بلایای ناشی

ادامه مطلب »
دیزل ژنراتور عکس 2

دیزل ژنراتور چیست؟

برای بهتر پاسخ دادن به این سوال که دیزل ژنراتور چیست می‌توان گفت که دیزل ژنراتور یک منبع جایگزین و قابل اعتماد برای تولید ولتاژ

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری صفحه